مصرف امگا 3 برای بیماران سرطانی

 

محققان آمریکایی اعلام کردند مصرف مقدار مجاز امگا۳ به بیمارانی که از سرطان ﭘﺴﺘﺎﻥ جان سالم به‌دربرده اند ، انرژی مضاعفی در طول روز می‌دهد.

بالارد در موسسه ملی سرطان آمریکا گفت بسیاری از بیماران سرطانی که معالجه شده‌اند حتی سال‌ها پس از درمان، احساس خستگی شدید می‌کنند.

وی افزود با وجودی که خواب خوب و ورزش می‌تواند در رفع خستگی موثر باشد، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند. 

این محقق با اشاره به اینکه علت خستگی در بیماران بهبودیافته سرطانی هنوز معلوم نیست تاکید کرد احتمال دارد ورم مزمن در بدن، در این زمینه نقش داشته باشد.
وی تاکید کرد مصرف مقدار مجازی از چربی اشباع‌نشده امگا۳ که در ماهی موجود است، تورم را کاهش می‌دهد و خستگی را رفع می‌کند. 

بالارد و همکارانش رابطه بین مصرف امگا سه و خستگی را بین ۶۳۳ بیمار سرطانی بهبودیافته بررسی کردند و دریافتند میزان خستگی در زنانی که امگ۳ مصرف کرده اند، بسیار کمتر از سایر زنان است. وی مصرف ماهی را دوبار در هفته توصیه کرد.

http://www.lbbc.org/Understanding-Breast-Cancer/Breast-Cancer-News/Omega-3-fat-tied-to-less-cancer-related-fatigue

+ کمپین ضد سرطان پستان در ایران
 — with Abbas Derakhshan.
Photo: ‎مصرف امگا 3 برای بیماران سرطانی   محققان آمریکایی اعلام کردند مصرف مقدار مجاز امگا۳ به بیمارانی که از سرطان ﭘﺴﺘﺎﻥ جان سالم به‌دربرده اند ، انرژی مضاعفی در طول روز می‌دهد.   بالارد در موسسه ملی سرطان آمریکا گفت بسیاری از بیماران سرطانی که معالجه شده‌اند حتی سال‌ها پس از درمان، احساس خستگی شدید می‌کنند.   وی افزود با وجودی که خواب خوب و ورزش می‌تواند در رفع خستگی موثر باشد، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند.   این محقق با اشاره به اینکه علت خستگی در بیماران بهبودیافته سرطانی هنوز معلوم نیست تاکید کرد احتمال دارد ورم مزمن در بدن، در این زمینه نقش داشته باشد.  وی تاکید کرد مصرف مقدار مجازی از چربی اشباع‌نشده امگا۳ که در ماهی موجود است، تورم را کاهش می‌دهد و خستگی را رفع می‌کند.   بالارد و همکارانش رابطه بین مصرف امگا سه و خستگی را بین ۶۳۳ بیمار سرطانی بهبودیافته بررسی کردند و دریافتند میزان خستگی در زنانی که امگ۳ مصرف کرده اند، بسیار کمتر از سایر زنان است. وی مصرف ماهی را دوبار در هفته توصیه کرد.  http://www.lbbc.org/Understanding-Breast-Cancer/Breast-Cancer-News/Omega-3-fat-tied-to-less-cancer-related-fatigue  + کمپین ضد سرطان پستان در ایران‎
/ 0 نظر / 116 بازدید