**مشکلات جنسی به دنبال درمان سرطان**

 

پس ‌از درمان سرطان، بدن همچنان در تلاش برای تطابق با شر‌ایط جدید است. این شرایط و مسائل پس‌از درمان به نوع و شدت بیماری بستگی دارد. در انواع سرطان، بسته به نوع و شدت، نواحی متفاوتی را درگیر می‌کنند و داروهای مورد استفاده نیز عوارض جانبی خاص خود را دارند.. تا کنون در مورد خستگی به دنبال درمان سرطان، درد، ادم لنفاوی، مشکلات دهان و دندان، تغییردر وزن، مشکلات بلع، مشکلات روده و مثانه و یائسگی صحبت کرده‌ایم ومطب پیش‌رو گزیده‌ای است از بروز مشکلات جنسی به دنبال درمان سرطان.

برخی از بیماران پس‌ از درمان با تغییراتی درفعالیت‌های جنسی روبرو هستند. در حدود نیمی از زنان مبتلا به سرطان پستان و مردان مبتلا به سرطان پروستات که متحمل درمان دراز مدت شده‌اند از مشکلات جنسی رنج می برند. بسیاری از بهبود یافتگان سرطان می گویند که برای این تغییرات در زندگی جنسی خود آماده نیستند.


اغلب این مشکلات جنسی پس از درمان سرطان بخاطر تغییرات ظاهری به‌ دنبال عمل جراحی، شیمی درمانی یا پرتو درمانی و یا به دلیل درد ناشی از این درمان‌ها به وجود می آید. گاهی نیز دلیل این مشکلات افسردگی، احساس گناه به دنبال ابتلا به سرطان یا تغییرات ظاهری به دنبال عمل جراحی است. تنش بین شما و شریک زندگی‌تان هم می‌تواند باعث این مشکل شود.

چه نوع مشکلاتی رخ می دهد؟ چهار شکایت اصلی این بیماران شامل....
برای ادامهٔ مطلب و خواندن راه‌های مبارزه با این مشگل به لینک زیر رجوع کنید

http://iranpink.com/2013/03/16/intimacy-and-sexuality/
Photo: ‎**مشکلات جنسی به دنبال درمان سرطان**  پس ‌از درمان سرطان، بدن همچنان در تلاش برای تطابق با شر‌ایط جدید است. این شرایط و مسائل پس‌از درمان به نوع و شدت بیماری بستگی دارد. در انواع سرطان، بسته به نوع و شدت،  نواحی متفاوتی را درگیر می‌کنند و داروهای مورد استفاده نیز عوارض جانبی خاص خود را دارند..  تا کنون در مورد خستگی به دنبال درمان سرطان، درد، ادم لنفاوی، مشکلات دهان و دندان، تغییردر وزن، مشکلات بلع، مشکلات روده و مثانه و یائسگی صحبت کرده‌ایم ومطب پیش‌رو گزیده‌ای است از بروز مشکلات جنسی به دنبال درمان سرطان.  برخی از بیماران پس‌ از درمان با تغییراتی درفعالیت‌های جنسی روبرو هستند. در حدود نیمی از زنان مبتلا به سرطان پستان و مردان مبتلا به سرطان پروستات که متحمل درمان دراز مدت شده‌اند از مشکلات جنسی رنج می برند. بسیاری از بهبود یافتگان سرطان می گویند که برای این تغییرات در زندگی جنسی خود آماده نیستند.   اغلب این مشکلات جنسی پس از درمان سرطان بخاطر تغییرات ظاهری به‌ دنبال عمل جراحی، شیمی درمانی یا پرتو درمانی و یا به دلیل درد ناشی از این درمان‌ها به وجود می آید. گاهی نیز دلیل این مشکلات افسردگی، احساس گناه به دنبال ابتلا به سرطان یا  تغییرات ظاهری به دنبال عمل جراحی است. تنش بین شما و شریک زندگی‌تان هم می‌تواند باعث این مشکل شود.  چه نوع مشکلاتی رخ می دهد؟ چهار شکایت اصلی این بیماران شامل.... برای ادامهٔ مطلب و خواندن راه‌های مبارزه با این مشگل به لینک زیر رجوع کنید  http://iranpink.com/2013/03/16/intimacy-and-sexuality/‎
/ 1 نظر / 34 بازدید
حمید ناظمی

چنانچه برای درمان بیماریهایتان مشاوره میخواهید ... به "انجمن و رستوران تغذیه طبیعی ایران" در تهران به آدرس: بالاتر از میدان پونك، انتهای اشرفی اصفهانی، بلوار سیمون بولیوار، خیابان البرز، نبش كوچه ششم، پلاك 22 مراجعه کنید. شماره تماس به انجمن 02144804556 در روزهای یکشنبه و دوشنبه و پنج شنبه و جمعه از ساعت 12 تا 18- 09121164728 یا 09194694257 با نام خانم حسینی. *** سایت و نشانی دقیق: iranrawvegan.com *** در اینجا میتوانید هرگونه مرض لاعلاجی که پزشکان شما را از درمانش ناامید کردند را بدون هزینه از طریق روش خوراك خام شفا دهید. مهم: حتما از این انجمن درخواست بکنید تا پکیج مخصوصی از کتابهای مهم را برایتان به شهرستان پست بکند، چون از این کتابها متاسفانه در مغازه ها پیدا نمیشود. نکته: پزشکان محترم برای تکمیل تحصیلاتشان لازم است تا با گرفتن پکیج از انجمن، به طوری غیر حضوری، دوره مهم آموزشی پژوهشی شان را در اینجا بگذرانند. بعلاوه شرکتهای مواد غذایی میتوانند از این "پکیج" برای نوآوریهای تولیدی صنایع غذایی خودشان استفاده ها بکنند چون دستورها و اطلاعات نایاب دارد. ماهانه توسط خانم حسینی، همایش ملی خور