افزایش سرعت دانش پزشکی در تشخیص زودهنگام سرطان سینه در زنان

محققان علوم پزشکی اعلام کردند شمار زنانی که سرطان سینه آنان در مراحل اولیه تشخیص داده می شود افزایش چشمگیری داشته است.


دانشمندان می گویند حتی شمار آن دسته از زنان مبتلا به سرطان سینه که سرطان آنها به دیگر مناطق بدن متاستاز داده است نیز در سه دهه اخیر افزایش داشته است .

محققان می گویند از هر یکصد و هفتاد و سه زن ، یک نفر پیش از چهل سالگی به سرطان یاد شده مبتلا می شود و تشخیص زودهنگام این بیماری ، نقشی مهم در روند درمان مناسب آنان ایفا می کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک ، در مجموع ، از هر هشت زن در جهان یک نفر در طول عمر خود به سرطان سینه مبتلا می شود و از هر یک هزار زن بالاتر از چهل سال نیز سی نفر به این سرطان مبتلا می شوند ولی با انجام دادن ماموگرام می توان از بروز این خطر کاست.

به گفته محققان اگر زنانی که بین پنجاه تا هفتاد و پنج سال دارند به طور سالانه تحت ماموگرافی قرار بگیرند شمار مبتلایان به سرطان سینه از سی به بیست و سه نفر در هر هزار نفر کاهش می یابد.

سرطان سینه سالانه پانصد و نوزده هزار نفر را در جهان از پای در می آورد و بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، میزان زنده ماندن بعد از ابتلا به این سرطان از هشتاد درصد در امریکا ،‌ سوئد و ژاپن تا چهل درصد در کشورهای فقیر متغیر است.

سرطان سینه یک مسألة مهم اپیدمیولوژیک با گسترش جهانی است.
همچنین زنان ساکن کشورهای صنعتی در مقایسه با سایرین، ریسک ابتلای بالاتری دارند که البته کشور ژاپن در این میان یک استثناء است.

تشخیص کنسر سینه یکی از ناخوشایندترین وقایعی است که ممکنست در طول زندگی یک زن رخ دهد.

در این بیماری، تکثیر بدخیم سلول های اپی تلیالی پوشانندة مجاری روی می دهد.

 

افزایش سرعت دانش پزشکی در تشخیص زودهنگام سرطان سینه در زنان  محققان علوم پزشکی اعلام کردند شمار زنانی که سرطان سینه آنان در مراحل اولیه تشخیص داده می شود افزایش چشمگیری داشته است.  دانشمندان می گویند حتی شمار آن دسته از زنان مبتلا به سرطان سینه که سرطان آنها به دیگر مناطق بدن متاستاز داده است نیز در سه دهه اخیر افزایش داشته است .  محققان می گویند از هر یکصد و هفتاد و سه زن ، یک نفر پیش از چهل سالگی به سرطان یاد شده مبتلا می شود و تشخیص زودهنگام این بیماری ، نقشی مهم در روند درمان مناسب آنان ایفا می کند.  به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک ، در مجموع ، از هر هشت زن در جهان یک نفر در طول عمر خود به سرطان سینه مبتلا می شود و از هر یک هزار زن بالاتر از چهل سال نیز سی نفر به این سرطان مبتلا می شوند ولی با انجام دادن ماموگرام می توان از بروز این خطر کاست.  به گفته محققان اگر زنانی که بین پنجاه تا هفتاد و پنج سال دارند به طور سالانه تحت ماموگرافی قرار بگیرند شمار مبتلایان به سرطان سینه از سی به بیست و سه نفر در هر هزار نفر کاهش می یابد.  سرطان سینه سالانه پانصد و نوزده هزار نفر را در جهان از پای در می آورد و بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی ، میزان زنده ماندن بعد از ابتلا به این سرطان از هشتاد درصد در امریکا ،‌ سوئد و ژاپن تا چهل درصد در کشورهای فقیر متغیر است.  سرطان سینه یک مسألة مهم اپیدمیولوژیک با گسترش جهانی است. همچنین زنان ساکن کشورهای صنعتی در مقایسه با سایرین، ریسک ابتلای بالاتری دارند که البته کشور ژاپن در این میان یک استثناء است.  تشخیص کنسر سینه یکی از ناخوشایندترین وقایعی است که ممکنست در طول زندگی یک زن رخ دهد.  در این بیماری، تکثیر بدخیم سلول های اپی تلیالی پوشانندة مجاری روی می دهد.
/ 0 نظر / 22 بازدید