چای سبز ،‌ روند رشد سرطان را کند می کند

 

محققان علوم پزشکی اعلام کردند بررسی آنان نشان می دهد چای سبز ، روند پیشرفت سرطان پروستات را کند می کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز ، محققان علوم پزشکی دریافتند کپسول هایی که از عصاره چای سبز به نام پولی فنول polyphenols ساخته شده اند میزان پروتئین های مورد استفاده تومورها در رشد و نمو را کاهش می دهند .
این کپسول ها که توسط شرکت پولی فنون فارما ساخته شده اند ، پولی فنون ئی Polyphenon E نام دارند و حاوی ماده ای به نام اپی گالوکاتکین گالات یا EGCG هستند که عصاره چای سبز است و خواص آنتی اکسیدانی دارد.
دکتر جیم کاردلی و همکارانش در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در شروپورت اعلام کردند مطالعه آنها بر روی بیست و شش بیمار مبتلا به سرطان پروستات که بین چهل و یک تا شصت و هشت سال داشتند انجام گرفته است.
همه این بیماران روزانه چهار کپسول استفاده کرده بودند که معادل نوشیدن دوازده فنجان چای سبز در روز است و حدود یک ماه این کار را انجام داده بودند و البته این کار را پیش از برداشتن تومور سرطانی خود انجام داده بودند.
تست های خونی نشان داد سطوح سه پروتئین مرتبط با رشد و نمو و گسترش سلول های سرطان پروستات در آنها افت محسوسی کرده است.
عامل رشد هپاتوسیت یا اچ جی اف HGF به میزان هجده ممیز نه دهم درصد به طور متوسط کاهش داشت ، عامل رشد و نمو بخش داخلی عروق خونی یا وی ئی جی اف VEGF به میزان نه ممیز نه دهم درصد و آنتی ژن اختصاصی پروستات یا پی اس ای PSA نیز به میزان ده ممیز چهار دهم درصد کاهش یافت .
نتایج بررسی این محققان که در شماره اخیر نشریه تحقیقات پیشگیری از سرطان انتشار یافته است نشان می دهد در واقع با استفاده منظم از چای سبز یا مشتقات آن ، میزان پروتئین های سرطانی را تا سی درصد می توان کاهش داد.
سرطان نوعی بیماری است که در آن سلول‌ها توانایی تقسیم و رشد عادی خود را از دست می ‌دهند و این موضوع منجر به تسخیر، تخریب و فاسد شدن بافت‌های سالم می ‌شود.
از اجتماع این سلول‌های سرطانی و تخریب سلول‌های بافت‌های سالم توده ‌ای به نام تومور ایجاد می‌شود.
اگر تومور به لایه‌‌ای محدود ختم شود و به سایر بافت‌ها و ارگانها سرایت نکند تومور خوش ‌خیم ) غیرسرطانی ( است و اگر تومور گسترده شده یا به طور بالقوه قابلیت پخش شدن و احاطه کردن سایر بافتها و ارگانها را داشته باشد بدخیم یا سرطانی نامیده می‌شود.

http://www.ghatreh.com