دسته ای از داروهای شیمی درمانی موجب ریزش مو میشوند...البته همه داروها اینگونه نیستند....در مورد   احتما ل ریزش مو به دنبال شیمی درمانی از پزشک یا پرستار سوال کنید. اما در صورت ریزش نکات زیر را رعایت کنید:
ریزش مو ناشی از شیمی درمانی معمولاً در هفته دوم بعد از درمان رخ میدهد. 
این طاسی موقت است و با پایان درمان رشد مجدد مو آغاز می شود.
 
اگر شبی خوابیدید و صبح بالشتان پر از مو بود به طوری که ملحفه سیاه شد....شما دچار عارضه ریزش مو شده اید....بنابراین....دیگر باید موهایتان را بتراشید..... 
اما   نه با تیغ....تیغ برای پوستتان ضرر دارد....سرتان را ماشین کنید....
بهداشت پوست سر در این مرحله بسیار اهمیت دارد....دلیلی ندارد که چون شما کچل شده اید دیگر در انتخاب شامپو دقت نکنید....بلکه باید بیشتر هم دقت کنید....و شستشوی روزانه امری ضروری است. 
در این مرحله پوست سرتان در مقابل نور خورشید حساس است...پوسته پوسته میشود....تیره می شود....و گاهی زخمی می شود....از پماد (آ-دی)   و کرم ضد آفتاب استفاده کنید. 
مواقعی که در محیط های باز هستید بهتر است از یک کلاه نخی یا روسری نخی استفاده کنید تا نور خورشید به پوستتان صدمه نزند